Izolacje termiczne

O wykonawstwie izolacji termicznych wiemy prawie wszystko. To właśnie ich montaż oraz doświadczenie zawodowe Założyciela przedsiębiorstwa były inspiracją do jej powstania. Obecnie świadczymy usługi w zakresie jej montażu w następujących technologiach:

IZOLACJE termiczne – zimnochronne

Dla utrzymania niskiej temperatury w procesach produkcyjnych i technologicznych stosowane są izolacje o odpowiednich parametrach termicznych, wykonane z poliuretanu oraz kauczuku syntetycznego. Dzięki swoim właściwościom utrzymują one bardzo niskie temperatury medium chłodniczego. Specjalistyczna aparatura, którą dysponujemy do wysokociśnieniowego przetwarzania żywic poliuretanowych umożliwia nam realizację kompletnych systemów termoizolacji metodą wtrysku i natrysku pianki PUR.

Wysoka skuteczność izolacji, niski współczynnik przenikalności cieplnej, jej szczelność czynią izolację zimnochronną pianką PUR najwydajniejszym rozwiązaniem termoizolacyjnym. Dzięki tym wartościom, a także niskiemu ciężarowi właściwemu, uzyskuje się warstwy izolacyjne
o niewielkiej masie i bardzo dobrym własnościom cieplnym.

Oferujemy montaż izolacji zimnochronnej:

  • zbiorników,
  • rurociągów,
  • innych powierzchni kształtowych,
  • docieplenie stropów i dachów w technologii natrysku poliuretanu,
  • urządzeń technologicznych.

IZOLACJE termiczne – cieplne

Termoizolacja cieplna jest najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie wydajności energetycznej instalacji. Współcześnie stosowane systemy izolacji zabezpieczają je przed nadmiernymi stratami ciepła i wpływają na racjonalizację gospodarki energetycznej w wielu gałęziach przemysłu.

W zależności od wymogów naszych klientów, stosujemy wysokiej jakości materiały izolacyjne, m.in: maty i otuliny z wełny mineralnej, ceramicznej i kamiennej oraz otuliny z pianki poliuretanowej, maty lamelowe i kauczukowe, a także aerogel.

Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu pełen asortyment dostępnych na rynku zewnętrznych płaszczy ochronnych izolacji, uzależnionych od agresywności środowiska oraz Państwa wymagań:

  • z blachy ocynkowanej,
  • z blachy aluminiowej,
  • z blachy aluocynk,
  • z blachy nierdzewnej i kwasoodpornej.

Aktywna działalność na rynku spowodowała, że w 2015 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o produkcję elementów osłon izolacyjnych. Przy wykorzystaniu najbardziej nowoczesnych technologii, możliwe jest uzyskanie dowolnie zróżnicowanych osłon metalowych stosowanych do izolacji termicznej.