Izolacja termiczna bramy magazynowej

  Izolacja termiczna otwartej bramy magazynowej

  Kurtyna paskowa chroni przed zimnem

  Izolacja termiczna magazynu podczas przeładunku? Tak to jest możliwe. Zazwyczaj, gdy zachodzi potrzeba przeładunku towarów zmuszeni jesteśmy otworzyć przykładowo bramę segmentową. Wówczas i ludzie i wózki i inne pojazdy mogą bez przeszkód przewozić towar. Jednak w tym samym czasie wnętrze magazynu nie jest chronione i w okresie zimowym wnika do wnętrza zimne powietrze. Skutkuje to utrzymującymi się na wysokim poziomie kosztami ogrzewania.

  Utrzymanie mikroklimatu za pomoca kurtyn paskowych

  Podobnie sytuacja wygląda latem, kiedy wnętrze chłodzimy przy użyciu klimatyzatorów. Podczas przeładunku poprzez światło bramy mieszają się chłodne i gorące masy powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.

  izolacja termiczna z kurtyn paskowych

  Kurtyna paskowa izoluje i obiża koszty energii cieplnej

  Rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Wystarczy w świetle bram magazynowych zamontować kurtyny paskowe z elastycznych pasów folii PCV. Swobodnie zwisające pasy izolują wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi podczas, gdy tradycyjna brama jest otwarta. Dodatkowo przez cały czas może odbywać się przez taką kurtynę ruch. Pasy pod naporem wózka bez trudu się rozsuwają a po przejechaniu pojazdu samoczynnie wracają na miejsce. Tworzy się w ten sposób przegroda, która nie  tylko izoluje termicznie, ale także akustycznie. Zapobiega wnikaniu wilgoci, owadów, gryzoni, kurzu itp. Więcej o kurtynach paskowych możesz przeczytać na stronie producenta kurtyn paskowych.